Złoto mistrzostw i rekordy życiowe lekkoatletów WKS Oleśniczanka - Oleśnica - nowinyolesnickie.pl
Miniony weekend przyniósł zawodnikom WKS Oleśniczanka Oleśnica wiele powodów do zadowolenia. Podczas Mistrzostw Dolnego Śląska U18 w sztafetach oraz zawodów towarzyszących w Jeleniej Górze reprezentanci oleśnickiego klubu sięgnęli po złoty medal, a także ustanowili kilka wartościowych rekordów życiowych.
Największy sukces odniosła żeńska sztafeta 4x400 metrów. Zespół w składzie Amaliia Matskiv, Malwina Owczarzak, Wiktoria Kunaj oraz Julia Warzecha wywalczył mistrzostwo Dolnego Śląska i stanął na najwyższym stopniu podium. Oleśniczanki od początku do końca kontrolowały przebieg rywalizacji, pewnie sięgając po złote medale.
Bardzo dobrze zaprezentowały się również zawodniczki startujące indywidualnie. Na dystansie 100 metrów Milena Szlapińska uzyskała czas 12,77 s, Amaliia Matskiv przebiegła ten dystans w 12,97 s, natomiast Julia Warzecha osiągnęła wynik 13,07 s.
Drugiego dnia zmagań lekkoatleci ponownie rywalizowali w Jeleniej Górze. Świetny występ na dystansie 3000 metrów zanotował Michał Grzesik, który uzyskał czas 9:53,37 i ustanowił nowy rekord życiowy.
Powody do satysfakcji miał także Miłosz Siednienko. W biegu na 1000 metrów osiągnął rezultat 2:55,74, poprawiając swój rekord życiowy aż o 15 sekund.
Kolejne bardzo dobre wyniki padły w biegu na 200 metrów. Julia Warzecha ustanowiła nowy rekord życiowy, uzyskując czas 26,58 s. Swój najlepszy rezultat poprawiła również Amaliia Matskiv, która zakończyła bieg z wynikiem 27,20 s.
Weekendowe starty pokazały, że zawodnicy WKS Oleśniczanka są w dobrej formie przed kolejnymi zawodami. Oprócz medalu mistrzostw Dolnego Śląska do Oleśnicy wracają także z nowymi rekordami życiowymi i cennym doświadczeniem zdobytym na bieżni.
Źródło: WKS Oleśniczanka Oleśnica
