Nowy wóz z drabiną trafił do strażaków. Uroczyste przekazanie w Dobroszycach - Oleśnica - nowinyolesnickie.pl
Przed remizą w Dobroszycach było wczoraj wyjątkowo głośno. Wszystko za sprawą uroczystego powitania nowego wozu strażackiego wyposażonego w drabinę, który zasilił wyposażenie miejscowych strażaków.
Kluczyki do pojazdu przekazał wójt gminy Dobroszyce Artur Ciosek. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele samorządu, strażacy oraz zaproszeni goście. Nowy samochód ma zwiększyć możliwości prowadzenia działań ratowniczych, szczególnie podczas pożarów budynków wielokondygnacyjnych, akcji wymagających pracy na wysokości oraz usuwania skutków gwałtownych zjawisk pogodowych.
Zakup tego typu specjalistycznego sprzętu to znaczące wzmocnienie lokalnego systemu bezpieczeństwa. Samochody z drabiną należą do najbardziej wszechstronnych pojazdów wykorzystywanych przez straż pożarną. Pozwalają nie tylko na prowadzenie działań gaśniczych, ale również na ewakuację osób z wyższych kondygnacji budynków czy wsparcie innych służb podczas sytuacji kryzysowych.
W ostatnich dniach strażacy z powiatu oleśnickiego wielokrotnie wyjeżdżali do zdarzeń związanych z gwałtownymi burzami i silnym wiatrem. Nowy pojazd ma pomóc jeszcze skuteczniej reagować na podobne sytuacje.
Szczegóły dotyczące parametrów technicznych oraz przeznaczenia pojazdu mają zostać przedstawione w najbliższym czasie.
Źródło: Urząd Gminy Dobroszyce
