Dwa medale dla Polski we Francji. Sukces reprezentantów para badmintona - Oleśnica - nowinyolesnickie.pl

 

Źródło: Niepełnosprawni - Pełnosprawni w sporcie 

Polscy reprezentanci wracają z Francji z dwoma medalami wywalczonymi podczas turnieju BABOLAT French Para Badminton International. Na podium stanęli Natalia Grzyb oraz Bartłomiej Mróz, zdobywając brązowe krążki w swoich konkurencjach.

Natalia Grzyb wywalczyła brązowy medal w grze podwójnej kobiet w kategorii WH1-WH2. Polka rywalizowała w parze z reprezentantką Indii, Ruchi Trivedi. Duet dotarł do strefy medalowej, kończąc zmagania na trzecim miejscu.

Powody do zadowolenia miał również Bartłomiej Mróz. Polski badmintonista zdobył brązowy medal w grze podwójnej mężczyzn w kategorii SU5. Na podium stanął wspólnie z reprezentantem Azerbejdżanu Ibrahimem Aliyevem.

Turniej BABOLAT French Para Badminton International należy do ważniejszych wydarzeń w kalendarzu międzynarodowego para badmintona i regularnie przyciąga zawodników z wielu krajów. Zdobycie dwóch medali przez polskich reprezentantów potwierdza, że biało-czerwoni nadal należą do czołówki europejskiego para badmintona.

Dla Natalii Grzyb i Bartłomieja Mroza to kolejne cenne osiągnięcia na arenie międzynarodowej, a dla polskiej reprezentacji udany występ zakończony dwoma miejscami na podium.

Źródło: Para-Badminton Poland