Run4Fun z medalami i mocnymi wynikami w Ostrzeszowie. Młodzi z Oleśnicy pokazali klasę - Oleśnica - nowinyolesnickie.pl

 


Świetne wieści napłynęły z 60. Crossu Ostrzeszowskiego. Młodzi zawodnicy Akademii Sportu Run4Fun wrócili z jubileuszowej imprezy z medalami, czołowymi lokatami i bardzo mocnymi występami na tle zawodników z całej Polski.

Największy sukces odniosła Liliana Kubacka, która pewnie wygrała bieg na 300 metrów. To właśnie ona stanęła na najwyższym stopniu podium i sięgnęła po złoty medal.

Na podium stanęli też Martyna Gorczyca i Leon Kubacki. Martyna wywalczyła 2. miejsce na 500 metrów, a Leon zdobył srebro na 300 metrów chłopców. Bardzo blisko podium była również Ola Sulikowska, która zakończyła rywalizację na 4. miejscu.

Mocno obsadzony bieg w roczniku 2017 przyniósł kolejne dobre rezultaty zawodniczek Run4Fun. Nina Dybalska zajęła 6. miejsce, Amelia Mierzwa była 7., a Marcelina Rębisz ukończyła zawody na 18. pozycji.

Wysoką 6. lokatę na 500 metrów w roczniku 2016 wywalczył także Tymoteusz Maj. W czołowej dziesiątce znalazła się również Dobrawa Gołębiowska, która ukończyła rywalizację na 8. miejscu. Na dłuższym dystansie 1200 metrów wystartowała Julia Majkut, kończąc bieg na 13. pozycji. Z kolei Jan Paliwoda był 16. na 300 metrów chłopców.

W Ostrzeszowie nie zabrakło też klubowych debiutów. Po raz pierwszy w barwach Run4Fun wystartowali Filip Ciepluch i Ignacy Konieczny. Obaj zakończyli swoje biegi na 18. miejscach w swoich kategoriach wiekowych.

Swoje starty zaliczyły także najmłodsze pociechy klubu. W biegu przedszkolaka pobiegła Marcelina Binek, a w kolejnych kategoriach wystartowały również Liliana Sulikowska, Zuzanna Maj i Liliana Majkut. Zuzanna ukończyła rywalizację na 27. miejscu, podobnie jak Liliana Majkut na dystansie 500 metrów w roczniku 2015.

To był bardzo udany występ młodych zawodników z naszego regionu. Medale, miejsca w ścisłej czołówce i kolejne debiuty pokazują, że Akademia Sportu Run4Fun ma za sobą naprawdę mocny dzień.

Źródło: komunikat klubu Akademia Sportu Run4Fun