Pokolenia spotkały się na jubileuszu szkoły w Bierutowie. 80-lecie ZSP z udziałem setek gości - Oleśnica - nowinyolesnickie.pl
Ponad 500 absolwentów, nauczycieli, pracowników, uczniów i przyjaciół szkoły spotkało się podczas jubileuszu 80-lecia Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Władysława Reymonta w Bierutowie. Uroczystości odbyły się w sali widowiskowo-sportowej Ośrodka Kultury i Sportu w Bierutowie, a finałem obchodów był Bal Absolwentów.
Jubileusz zgromadził kilka pokoleń związanych z bierutowską szkołą. W wydarzeniu uczestniczyli nie tylko obecni i byli uczniowie, ale też nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele władz powiatu oleśnickiego, na czele ze starostą Wiolettą Efinowicz i wicestarostą Sławomirem Kapicą.
Jak podkreślono podczas obchodów, była to okazja nie tylko do świętowania okrągłej rocznicy, ale też do wspomnień i spotkań po latach. Starosta oleśnicka złożyła na ręce dyrektora Wojciecha Kobrynia gratulacje oraz wyrazy uznania dla całej społeczności szkolnej. Życzyła też kolejnych lat pełnych sukcesów, pasji do nauki i pracy oraz powodzenia w realizacji planów.
Część artystyczna jubileuszu nawiązywała do patrona szkoły i jego twórczości. Uczniowie oraz absolwenci zaprosili publiczność do „Reymontowskich Lipiec”, przypominając świat „Chłopów”, a następnie przedstawili widowisko pokazujące 80 lat historii placówki. Na scenie wystąpił także zespół „Bierutowianie Bis”, który przy okazji świętował 10-lecie działalności.
Zwieńczeniem obchodów był Bal Absolwentów. To właśnie tam, już po oficjalnej części uroczystości, był czas na rozmowy, wspomnienia i spotkania po latach.
Źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
