Głośna muzyka zwróciła uwagę policji. Interwencja zakończyła się zatrzymaniem 46-latka - Oleśnica - nowinyolesnickie.pl

 


To miała być rutynowa interwencja związana z zakłócaniem spokoju mieszkańców. Ostatecznie zakończyła się zatrzymaniem 46-letniego mężczyzny i zabezpieczeniem narkotyków.

Jak poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy, funkcjonariusze pełniący służbę ponadnormatywną na terenie miasta zostali skierowani do zgłoszenia dotyczącego hałaśliwego zachowania jednego z mieszkańców.

Mężczyzna miał głośno odtwarzać muzykę w swoim domu, czym przeszkadzał okolicznym mieszkańcom. Podczas wykonywania czynności policjanci zwrócili uwagę na okoliczności, które doprowadziły do dalszych ustaleń.

W trakcie interwencji funkcjonariusze ujawnili przy 46-latku środki odurzające. Dalsze działania doprowadziły do zabezpieczenia kolejnych nielegalnych substancji.

Łącznie policjanci zabezpieczyli około 50 porcji narkotyków. Mężczyzna usłyszał już zarzuty związane z ich posiadaniem.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest prowadzona przez oleśnickich policjantów.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy