Szczypiorniści z Ligoty Polskiej mistrzami powiatu. Jest awans dalej - Oleśnica - nowinyolesnickie.pl
To bardzo dobra wiadomość dla szkolnego sportu z gminy Oleśnica. Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Ligocie Polskiej sięgnęła po mistrzostwo powiatu w piłce ręcznej chłopców i wywalczyła awans do turnieju wojewódzkiego.
Jak poinformowano, po złoto sięgnęli uczniowie klas 7 i 8. Drużyna z Ligoty Polskiej wygrała Powiatowe Zawody w Piłce Ręcznej, pokonując po drodze bardzo wymagających rywali. To wynik, który zasługuje na uwagę, bo stawka była mocna, a droga do zwycięstwa wcale nie należała do łatwych.
Zespół z Ligoty Polskiej rywalizował kolejno z reprezentacjami: SP Dobroszyce, SP Twardogóra, SP 2 Oleśnica, SP 4 Oleśnica oraz SP Stradomia Wierzchnia.
Jak podkreślono w komunikacie, każdy mecz był walką do ostatnich sekund. Ostatecznie to jednak zawodnicy z Ligoty Polskiej okazali się najlepsi i zapewnili sobie miejsce na kolejnym etapie rozgrywek.
Złoty skład reprezentacji tworzyli: Igor Biskup, Hubert Pryszmont, Julian Prysiałak, Piotr Kowalczyk, Kacper Krasinkiewicz, Bartosz Glass i Marcel Szekel.
Opiekunem drużyny był Maciej Krajka.
Teraz przed młodymi szczypiornistami kolejny sprawdzian, tym razem na szczeblu wojewódzkim. W Ligocie Polskiej mają już jednak powód do dużej dumy, bo mistrzostwo powiatu to wynik, obok którego trudno przejść obojętnie.
Źródło: komunikat Gminy Oleśnica
