Wypadek na drodze Oleśnica–Solniki. Bus wjechał w citroena i volkswagena. Rannych trafiło do szpitala - Oleśnica - nowinyolesnickie.pl


Na drodze wojewódzkiej między Oleśnicą a Solnikami Wielkimi, w pobliżu zjazdu na Nowoszyce, około godziny 16 doszło dziś do groźnego wypadku z udziałem kilku pojazdów. Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe, a do jednego z poszkodowanych dzieci wezwano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Według wstępnych ustaleń, na jezdni zatrzymał się autobus. Za nim jechała 30-letnia kobieta kierująca volkswagenem, w którym podróżowały dwie dziewczynki w wieku 10 i 7 lat. Za volkswagenem zatrzymał się citroen. Ostatni w kolejce jechał bus iveco, którego kierowca – jak wynika z relacji policji – nie wyhamował na czas. Uderzył najpierw w citroena, a ten siłą odrzutu przemieścił się i uderzył w volkswagena.

Kobieta prowadząca volkswagena oraz jej dzieci doznały obrażeń. Rannych przetransportowano do szpitala. Służby pracowały na miejscu ponad godzinę, kierując ruch i zabezpieczając teren zdarzenia.

Zaskakujący wątek ujawniono podczas sprawdzania uczestników kolizji. Jak przekazał Michał Wróblewski z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy, jeden z pasażerów busa iveco był osobą poszukiwaną przez policję.

Droga w miejscu wypadku była częściowo zablokowana. Utrudnienia zakończono po zakończeniu czynności służb.

Źródło: red