UKP Torpeda Oleśnica z 25 medalami w Płocku! Zawodnicy pokazali wielką formę - Oleśnica - nowinyolesnickie.pl
Znakomity występ pływaków UKP Torpeda Oleśnica w dalekim Płocku. Podczas V Memoriału Wojciecha Ostrzyckiego Ostry Cup nasi reprezentanci zdobyli aż 25 medali, rywalizując z 319 zawodnikami z 16 klubów. Zawody okazały się niezwykle wymagające, ale oleśnicka ekipa zaprezentowała wysoki poziom przygotowania, wielki sportowy charakter i imponującą determinację.
Zespół z Oleśnicy reprezentowali: Hanna Puchała, Iga Jamkowy, Jagoda Izydorczyk, Szymon Jachowicz, Mateusz Bareika, Filip Gajewski, Antoni Kosiński, Daniel Puchała, Hubert Dziura, Bruno Kanikuła, Oskar Olkowski, Mikołaj Kurzak, Sergii Pigulevskyi, Arkadiusz Żyszkiewicz i Wojciech Mastalerz.
Największe sukcesy indywidualne
Znakomitą dyspozycję potwierdził Arkadiusz Żyszkiewicz, który wywalczył trzy złote medale oraz tytuł najlepszego zawodnika całych zawodów – zarówno w kategorii open, jak i rocznikowej.
Świetnie zaprezentowali się również pozostali pływacy Torpedy:
Sergii Pigulevskyi – 2 złote, 1 srebrny oraz tytuł najlepszego zawodnika w swoim roczniku
Daniel Puchała – 2 złote, 1 srebrny oraz wyróżnienie najlepszego zawodnika rocznika
Oskar Olkowski – 2 złote, 1 brązowy
Bruno Kanikuła – 1 złoty, 1 srebrny
Jagoda Izydorczyk – 3 srebrne
Hubert Dziura – 3 brązowe
Antoni Kosiński – 2 brązowe
Hanna Puchała – 1 brązowy
Iga Jamkowy – 1 brązowy
Sukces w sztafecie
Duże brawa należą się również sztafecie w składzie: Iga Jamkowy, Arkadiusz Żyszkiewicz, Sergii Pigulevskyi oraz Jagoda Izydorczyk, która wywalczyła trzecie miejsce w wyścigu 4x50 metrów stylem zmiennym.
Mocny debiut młodych zawodniczek
Warto podkreślić pierwsze medale zdobyte przez Hanię Puchałę i Igę Jamkowy, które w swoim debiucie na tak dużej imprezie poradziły sobie znakomicie. To kolejny dowód na to, że Torpeda Oleśnica konsekwentnie buduje silny zespół młodych talentów.
Źródło: Klub Pływacki Torpeda Oleśnica
