Ciężki wypadek na trasie Oleśnica–Bierutów. Matka z dwojgiem dzieci w szpitalu, jedna osoba zatrzymana – Oleśnica - nowinyolesnickie.pl

 


Do groźnego zdarzenia drogowego doszło w piątek, 28 listopada 2025 roku, po godzinie 16:00 na trasie W451 Oleśnica–Bierutów, w rejonie skrzyżowania z drogą prowadzącą do Nowoszyc. Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy, w wypadku brały udział cztery pojazdy. Trzy osoby, w tym dwoje dzieci, zostały przetransportowane do szpitala. Jedna osoba została zatrzymana.

Według ustaleń policjantów, tuż przed przystankiem autobusowym zatrzymał się autobus komunikacji zbiorowej. Za nim stanął Volkswagen, którym podróżowała kobieta wraz z dwoma córkami w wieku 9 i 7 lat. Chwilę później za Volkswagenem zatrzymał się Citroen. W tył tego pojazdu wjechał bus marki Iveco, co doprowadziło do reakcji łańcuchowej.

Kierująca Volkswagenem oraz jej dzieci zostały przewiezione karetką do szpitala. Jak przekazała policja, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W sprawie interweniowali również policjanci z Oleśnicy, którzy zatrzymali pasażera busa – poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie przed sądem także za spowodowanie kolizji.

Na miejscu pracowały służby ratunkowe, a ruch w tym rejonie przez pewien czas był utrudniony.

Policja przypomina kierowcom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

– zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach przystanków autobusowych,

– pełna koncentracja i unikanie korzystania z telefonu w trakcie jazdy,

– dostosowanie prędkości do warunków na drodze,

– unikanie pośpiechu i ryzykownych manewrów.

Funkcjonariusze apelują, by w okresie pogarszającej się aury kierowcy podchodzili do jazdy z jeszcze większą rozwagą. Warunki drogowe szybko się zmieniają, a chwila nieuwagi może doprowadzić do poważnych konsekwencji.

Jeśli pojawią się nowe informacje w tej sprawie, będziemy aktualizować materiał na bieżąco.

Źródło: KPP Oleśnica